Céljaink

Zselyke lyukas szívbetegségű, refluxos kislány

Zselyke baranya megyei koraszülött kislány, aki lyukas szívbetegséggel és refluxxal küzd. Szervezetünk rendszeres segítséget nyújt egészsége megőrzése érdekében.

Zselyke

A Pécsi Életmentő Gyermek-Intenzív Alapítvány támogatása

A Pécsi Életmentő Gyermek-Intenzív Alapítványt 5 db szaturáció mérő szenzorral, 1 db oxigén cellával, 1 db MR850 párásítóval és 1 db oxigén szenzorral támogatjuk. Értékük: bruttó 1.300.000 Ft.

A daganatos megbetegedésben szenvedők megsegítése

A daganatos megbetegedésben szenvedők gyógyításához szeretnénk hozzájárulni országos szinten  a következő eszközök beszerzésével:

– 2 db UV Cleaner box (a betegekből származó minták molekuláris genetikai vizsgálatához szükséges steril körülményeket biztosítja)

– 1 db ProFlex™ PCR System (daganatmintákból izolált örökítő anyag (DNS) sokszorosítására alkalmas. Az így megsokszorozott DNS mintából tudjuk elvégezni az adott betegre jellemző genetikai hibák meghatározását, amely alapul szolgál a személyre szabott terápia kialakításához.)

– 1 db vízfürdő, amely a fenti folyamatok elvégzéséhez szükséges hőmérsékletet biztosítja

– 15 db Finnpipette Digital csomag (a genetikai vizsgálatok elvégzéséhez szükséges automata adagoló csomagot tartalmazza, amely segítségével a genomikai vizsgálatok elvégezhetők)

A készülékek bruttó összértéke: 5.000.000 Ft

Heim Pál Országos Gyermekgyógyászati Intézet támogatása

Az Üllői úton lévő  központi telephelyen fekvőbeteg osztály, számos szakrendelő, diagnosztikai laboratóriumok, gyógyszertár, tornaterem, diagnosztikai ellátó  helyek, röntgen és ultrahang osztály, CT vizsgáló található. megnyílt a kórház területén belül egy modern gyermeksürgősségi osztálya. A kétezres évek elején lebontották a régi G pavilont, ennek a helyén adták át az új belgyógyászati ágyakkal,speciális endoszkópos és alváslaborral, ahol a szülők számára is helyet biztosítanak és új pszichiátriai osztály és gyermek fogászati centrum is nyílt.

A Heim Pál Országos Gyermekgyógyászati Intézmény részére szeretnénk segíteni 5 db Klinikai munkaállomással és a hozzájuk tartozó informatikai eszközparkkal együtt bruttó 5.000.000 Ft értékben.

Szegedi Újszülött Életmentő Szolgálat

A Szolgálat feladata az életveszélyben lévő újszülöttek, koraszülöttek mentése a Dél-magyarországi régióban: Bács-Kiskun, Békés, Csongrád megyékből és Jász-Nagykun-Szolnok megye déli részéről, az őket ellátó regionális központba a Szegedi Gyermekklinika újszülött intenzív osztályára. Minden mentésben 4 személy vesz részt: orvos, nővér, mentőápoló, gépkocsivezető. Az élet első perceiben, óráiban történő mentés elmaradása az újszülött, koraszülött életkilátásait életben marad vagy meghal és a későbbi évek életminőségét testileg és szellemileg ép lesz vagy károsodott döntően meghatározza. A szállítás során már megkezdett szakszerű ellátás  oxigén adás, lélegeztetés, szívműködés biztosítása, lehűlés megelőzése jelentős mértékben javítja az újszülöttek, koraszülöttek életkilátásait.

Vivien, Down szindrómás, csökkent izomtónusú beteg kislány

Vivien (Győr-Moson-Sopron megye) születése óta csökkent izomtónusú és Down szindrómában szenvedő kisgyermek. Alapítványunk rendszeres támogatásban részesíti.

Noel izomsorvadásos beteg kisfiú

Noel (Fejér megye) Gyermekkori izomelhalásban (Duchenne-féle izomdystorphia) szenvedő beteg kisfiút rendszeres támogatásban részesítjük.

Csabika oxigénhiányos kisfiú

Csabika (Győr-Moson-Sopron megye) oxigénhiányos, mozgási idegrendszer sérült, epilepsziás beteg kisfiú, akit életminőségét biztosító eszközök megvásárlásával valamint vitaminokkal és étrend-kiegészítőkkel támogatunk.

Martin, Szívbeteg, Down szindrómás és pajzsmirigy beteg kisfiú támogatása

Martin (Komárom-Esztergom megye) 6 éves gyermek, születése óta szívbetegségben, Down szindrómában és pajzsmirigy elégtelenségben szenved. Alapítványunk egészségét, gyógyulását elősegítő eszközökkel szeretne segítséget nyújtani.

Koraszülött, autista, hármas ikrek segítése

Petra, Robika, Ágika (Komárom-Esztergom megye) koraszülött, autista, hármas ikreket segítjük rendszeres támogatással.

Bankkártyás adományozás

fizetési feltételek >